Pirmieji senėjimo požymiai. Kaip įvertinti odos būklę ir išsaugoti jaunystę veide?

23 kovo, 2022

„Nuo vaikystės turiu problematišką ir labai jautrią odą, todėl vis dar mokausi ją prižiūrėti bei puoselėti“, – pasakoja dainininkė Katažina Zvonkuvienė „Mary Kay“ naujienos – „Clinical Solutions“ sistemos – pristatymo renginyje. Garsi moteris prisipažįsta, jog priemones, padedančias kovoti su pirmaisiais senėjimo požymiais, į savo grožio rutiną įtraukė po trisdešimtojo gimtadienio. Vis dėl to, specialistai tikina, kad susirūpinti odos jaunyste reiktų dar anksčiau.

„Mano ryto ir vakaro grožio ritualai paprasti – kruopštus valymas, odos drėkinimas, maitinimas. Nuo trisdešimties naudoju serumus, kremus, kurie saugo odą nuo senėjimo požymių. Prisimenu, kad besirinkdama pirmąsias tokias priemones iš pradžių dvejojau, ar ne per anksti. Tačiau nusprendžiau, kad kuo anksčiau pradėsiu saugoti savo odą, tuo geriau pavyks užkirsti kelią raukšlėms, apie kurias nenori pagalvoti nė viena moteris“, – pasakoja K. Zvonkuvienė.

Veido odos būklę įvertinti galima ir namuose

Anot gydytojos dermatologės Gretos Valančienės, odos senėjimas prasideda gana anksti – sulaukus 25-erių, tačiau pirmosios raukšlės išryškėja kiek vėliau – po 30 ar 35-ojo gimtadienio. Kaip greitai pasirodys pirmosios raukšlės priklauso nuo įvairių priežasčių: genetikos, gyvenimo būdo, buvimo saulėje, aplinkos sąlygų, o dažniausiai – odos priežiūros.

„Pirmieji senėjimo požymiai paprastai išryškėja ten, kur oda yra ploniausia ir jautriausia – paakių zonoje. Vėliau pradeda mažėti odos stangrumas, kolageno, elastinių skaidulų, kurios „atsakingos“ už lygią odą, kiekis, todėl ima formuotis raukšlės nosies-lūpų, lūpų kampų srityse“, – vardina specialistė.

Vis dėlto, pasitikrinti, kur atsiras pirmosios raukšlės galima ne tik specialisto kabinete, bet ir namuose, atskleidžia G. Valančienė: „Pakanka atsistoti ten, kur geras apšvietimas ir nusifotografuoti. Nuotraukoje matysis šešėliai – būtent jie ir parodys, kurias veido odos vietas amžius paveiks pirmiausiai, jei nebus imtasi jokių priemonių. Kitas būdas, kaip patikrinti savo odą – atsistoti prie veidrodžio su padidinamuoju stiklu ir apžiūrėti veidą. Raukšlelės, linijos, kurios ryškiausiai matosi žiūrint pro stiklą, yra tos, kurios laikui bėgant veide atsiras greičiausiai.“

Odos jaunystės paslaptis – retinolis

Pasak G. Valančienės, norint kuo ilgiau išsaugoti jaunai atrodančią odą, svarbu ne tik ieškoti produktų dar nesulaukus trisdešimtmečio, bet ir atkreipti dėmesį į jų sudėtį:

„Nors priemonių, skirtų veido jaunystei išlaikyti, yra įvairių, pastaruoju metu didelis dėmesys kosmetikos pramonėje skiriamas produktams su retinoliu. Tai – vienas efektyviausių odos priežiūros priemonių ingredientų. Jis skatina odos atsinaujinimą, skaistina, šviesina odą, padeda kovojant su akne, sutraukia ir mažina poras, o svarbiausia – padeda kovoti su odos senėjimo požymiais. Naudojant retinolį oda greičiau atsinaujina, įgauna švytėjimo efektą. Taip pat ji atrodo jaunesnė, lyg patempta.“

Svarbios taisyklės

Anot „Mary Kay“ trenerės Jelenos Liaudinienės, naudojant priemones, kurių sudėtyje yra retinolio, svarbu laikytis tam tikrų taisyklių. Mat tai padės ne tik siekiant turėti jaunai atrodančią odą, bet ir norint ją apsaugoti.

„Pirmiausia svarbu laikytis režimo ir pripratinti odą prie stipriai veikiančios medžiagos – retinolio. Produktus rekomenduojama tepti vakarais ant švarios ir sausos odos, o dieną reiktų nepamiršti kremo apsaugančio nuo saulės, kad oda nebūtų sudirginta, – apie pagrindines retinolio naudojimo taisykles pasakoja J. Liaudinienė, pristatydama naująją „Mary Kay“ sistemą „Clinical Solutions“. – Pirmąsias dvi savaites retinolį rekomenduojama tepti kartu su raminamąja, regeneruojamąja emulsija, kuri padeda nuraminti odą ir užtikrina drėkinimą. Po dviejų savaičių, kai oda jau bus pripratusi prie stipresnių medžiagų, kartą per savaitę galima produktus naudoti vieną po kito – pirmiausia – retinolis, o po to – regeneruojamoji emulsija. Dar vėliau – 5-6 savaitę – rekomenduojama priemones naudoti dukart, o 7-8 savaitę – 3-5 kartus per savaitę. Vadovaujantis šiuo retinizacijos protokolu, oda „priims“ retinolį palankiai, o svarbiausia – toks naudojimas nesudirgins odos.“

Apie „Clinical Solutions“ sistemą

„Mary Kay“ naujiena – „Clinical Solutions“ sistema, kurią sudaro du produktai: intensyviai jauninamasis retinolis 0,5 proc. bei raminamoji, regeneruojamoji emulsija. Šis mokslininkų sukurtas retinizacijos procesas, trunkantis 8 savaites, padeda minimizuoti galimą odos diskomfortą ir puikiai tinka moterims, norinčioms turėti gražią ir jaunai atrodančią odą.